BORELIOZA

BORELIOZA

Borelioza


Borelioza stała się plagą XXI wieku. Przenoszą ją przede wszystkim kleszcze, ale nie tylko: także pluskwy, komary, meszki i nimfy (wczesne formy rozwojowe kleszczy). Klasyczne badanie na boreliozę niestety nie zawsze jest w stanie potwierdzić lub wykluczyć chorobę. A może ona dotyczyć każdego i wiele dotkniętych nią osób przez lata może nawet nie wiedzieć o jej istnieniu. Borelioza daje niespecyficzne objawy, dlatego trudno ją zdiagnozować. Są pewne symptomy, które, zwłaszcza gdy występują równocześnie, powinny być sygnałem do pogłębionej diagnostyki.

Symptomy, które często towarzyszą boreliozie, to:


uczucie zmęczenia, problemy ze snem bóle mięśni, ścięgien bóle stawów, zwłaszcza kolan, pleców i szyi bóle głowy zaburzenia wzroku, uczucie pieczenia oczu szumy uszne skurcze i pocenie się w nocy zaburzenia pracy serca (arytmia) zaburzenia oddychania (bezdech w czasie snu) porażenie nerwu twarzowego bóle korzeniowe splotu barkowego lub lędźwiowo-krzyżowego problemy z koncentracją, uczucie otępienia huśtawki nastrojów depresja bóle żołądka i jelit, zaburzenia trawienia naprzemienne biegunki i zaparcia problemy skórne zaburzenia neurologiczn

Testy i diagnostyka


W przypadku podejrzenia boreliozy, oprócz klasycznych testów z krwi warto wykonać testy biorezonansowe, gdyż czułe urządzenie BICOM optima® New wskaże na obecność bakterii borrelia nawet tuż po ukąszeniu przez owada. Badanie można i warto wykonywać również profilaktycznie, ponieważ borelioza może być utajona i nie dawać żadnych symptomów przez lata, jednocześnie po cichu wyniszczając organizm. W naszym gabinecie skutecznie diagnozujemy boreliozę, a także często towarzyszące jej koinfekcje, które również mogą zostać spowodowane przez kleszcza (wirusy, inne bakterie, pierwotniaki).

Terapia


Terapia boreliozy przeprowadzana NAJNOWSZYM aparatem BICOM optima® New może stanowić doskonałe uzupełnienie leczenia klasycznego. Podczas zabiegu do organizmu pacjenta przekazywana jest częstotliwość bakterii borrelii w “lustrzanym odbiciu”. Dzięki temu bakterie zostają zniszczone, a organizm pobudzony do zwalczenia tych form borelii, które “umykają” działaniu antybiotyków.
Czas terapii zależy od typu borelii, stopnia rozsiania infekcji, a także od kondycji organizmu, zatrucia toksynami i innymi patogenami. Pacjent musi być przygotowany nierzadko na zmianę diety i trybu życia, oraz ściśle stosować się do zaleceń terapeuty.