WIRUSY, BAKTERIE, GRZYBY

WIRUSY, BAKTERIE, GRZYBY

Wirusy, bakterie i grzyby to mikroorganizmy. W naturze człowiek koegzystuje z mnóstwem mikroorganizmów, które nie wyrządzają mu krzywdy, a nawet są pożyteczne (bez bakterii nie byłaby możliwa fermentacja - nieodłączny element procesu produkcji piwa, wina, ciasta drożdżowego, jogurtów i wielu innych produktów). Jednak są też takie, które stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Mogą zagnieździć się wszędzie - na skórze, błonie śluzowej, na narządach i organach. Aby terapia była skuteczna, niezwykle ważne jest właściwe rozpoznanie mikroorganizmu, który nam szkodzi. Zakażenia bakteryjne różnią się od wirusowych, grzybicze mają jeszcze inną specyfikę.

Zdarza się, że patogeny pozostają w komórkach przez długi czas bez powodowania żadnych objawów. Jednak w przypadku nagłego spadku odporności mogą uaktywnić się i wywołać poważne choroby. Nawet jeśli nie masz objawów aktywnej infekcji wirusowej, warto sprawdzić obciążenia wirusami i bakteriami w Twoim organizmie, wykonując prosty test na obecność tych patogenów aparatem BICOM optima® New.

Zakażenie grzybicze organizmu


Jednym z najtrudniejszych do zidentyfikowania mikroorganizmów kolonizujących organizm ludzki jest grzyb Candida albicans, powodujący grzybicę. Zakażenie ma wiele symptomów, dlatego jest tak trudne do zdiagnozowania, a objawy często są przypisywane innym schorzeniom.
Do najpowszechniejszych symptomów grzybicy należą: zespół przewlekłego zmęczenia, zapalenie spojówek, zatok obocznych nosa, narządów płciowych, cienie pod oczami, wzdęcia, wysypki, biały nalot na języku, trudności z koncentracją, nudności, stany depresyjne, bóle brzucha, niepohamowany apetyt na słodycze, katar sienny, problemy trawienne.

Im więcej cukru mają do dyspozycji grzyby, tym lepiej wzrastają. Podczas jednej tylko nocy mogą zwielokrotnić liczbę. Decydująca jest przy tym podaż węglowodanów występujących w słodyczach wszystkich rodzajów: czekoladach, ciastkach, miodzie, słodkich napojach, owocach, kompotach, marmoladach itp. Dlatego odpowiednia dieta jest krytycznie ważna w czasie terapii biorezonansowej - należy bezwzględnie stosować się do zaleceń terapeuty.

Terapia


Co jeśli test na obecność bakteri wirusw lub grzybów okaże się pozytywny? Terapia biorezonansowa BICOM optima® New jest bezinwazyjnym sposobem na pozbycie się zarówno wirusów i bakterii, jak i uciążliwego drożdżaka (Candida). Już 4 terapie (w połączeniu ze ścisłą dietą w przypadku Candida) mogą okazać się skuteczne.
Terapie powinny odbywać się raz w tygodniu w przypadku Candidy, co 3 dni w przypadku zakażeń wirusowo-bakteryjnych, a w stanach ostrych nawet codziennie.

Jedna terapia trwa od 30 minut do 1,5 godziny. Ważne jest wypicie dużej ilości wody w ciągu całej doby po terapii oraz niestosowanie używek.