PASOŻYTY

PASOŻYTY

PASOŻYTY


Pasożyty to organizmy roślinne lub zwierzęce, które do życia i zdobywania pożywienia potrzebują innego organizmu - żywiciela. Wbrew obiegowej opinii, pasożyty ludzkie występują nie tylko w krajach rozwijających się czy tropikalnych, są również bardzo powszechne w krajach rozwiniętych. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że nawet ponad połowę społeczeństwa stanowią ludzie zainfekowani przynajmniej jednym pasożytem.
Pasożyty mogą umiejscowić się w różnych organach ludzkich, takich jak jelita, wątroba, płuca, śledziona, mózg, mięśnie, skóra, stawy. Ich szkodliwe działanie polega na pozbawianiu organizmu ludzkiego ważnych składników odżywczych oraz na wydalaniu toksyn, uszkadzających tkanki i prowadzących do niewydolności różnych narządów.





Jakie mogą być objawy infekcji pasożytniczej?


Nie ma typowych objawów, które z pewnością wskazałaby na obecność pasożyta w organiźmie. Uwagę powinny zwrócić pewne symptomy, takie jak:

1. problemy ze snem (bezsenność, kłopoty z zasypianiem i utrzymaniem ciągłości snu, zgrzytanie zębów czy moczenie nocne)

2. problemy skórne (sucha, swędząca czy pękająca skóra, wypryski na skórze, wysypki, wrzody)

3. przewlekłe zmęczenie

4. zespół jelita drażliwego, którego etiologia nie jest znana, ale towarzyszące mu uszkodzenia błony śluzowej jelit i przenikanie do nich krwi powodują namnażanie się grzybów Candida (objawy to powtarzające się bóle brzucha, nawracające wzdęcia i kolki, problem z trawieniem niektórych pokarmów, napady niepohamowanego apetytu, w tym np. na słodycze)

5. stany zapalne jako odpowiedź układu odpornościowego na pojawienie się pasożytów (często w miejscach, które nie kojarzą się z obecnością pasożytów: artretyzm, bóle mięśni, bóle w klatce piersiowej i sercu, bóle rąk i stóp)

6. problemy psychiczne powiązane z neurotoksycznymi wydzielinami pasożytów (objawy to nerwowość, napięcie i stres, wahania nastroju, depresje i myśli samobójcze, zaburzenia pamięci)

7. zaburzenia w układzie moczowo-płciowym, najczęściej u kobiet (zespół napięcia przedmiesiączkowego, zaburzenia miesiączkowania, torbiele i mięśniaki w narządach rodnych, nawracające infekcje układu moczowego - u mężczyzn problemy z prostatą mogą mieć podłoże pasożytnicze).

W przypadku stwierdzenia u siebie powyższych objawów, warto w diagnostyce choroby wykluczyć obecność pasożytów.

Testy, diagnoza i terapia


Sprzęt BICOM optima® New wykorzystywany w naszym gabinecie pozwala na przeprowadzenie testów w sposób precyzyjny, bezinwazyjny i bezbolesny. Dzięki nim możliwe jest rozpoznanie rodzaju pasożyta w organizmie oraz organu, w którym się zagnieździł. W teście na pasożyty posiadamy ponad 100 ampułek, a testy KTT pozwalają rozpoznać większość najczęściej występujących w organizmie ludzkim pasożytów m. in. glisty, tasiemce, lamblie, motylicę wątrobową, przywry krwi, tęgoryjca dwunastnicy, nicienie, pierwotniaki. Znając rodzaj pasożyta oraz miejsce, w którym się zagnieździł, z pomocą biorezonansu można skutecznie go wyeliminować z organizmu i odzyskać pełną kontrolę nad swoim ciałem.