NIEPŁODNOŚĆ

NIEPŁODNOŚĆ

Niepłodność, ze względu na rosnącą na świecie skalę tego zjawiska, została zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia do chorób społecznych. O niepłodności u pary można mówić, gdy kobieta nie zachodzi w ciążę po roku systematycznego współżycia bez zabezpieczeń.

Czynniki utrudniające zajście w ciążę są zróżnicowane - anatomiczne, fizjologiczne, psychiczne. Zdarza się, że są to przechodzące bezobjawowo infekcje bakteryjne, wirusowe czy grzybicze, albo pasożyty. Ogromne znaczenie mogą mieć zakażenia chlamydią, rzęsistkiem, glistą, toksoplazmozą czy candidą. Chęć posiadania dziecka i nieskuteczne próby zajścia w ciążę powodują decyzję o rozpoczęciu procedury in vitro. Przed podjęciem decyzji o konwencjonalnej procedurze leczenia niepłodności, warto wykluczyć inne czynniki, które mogą mieć wpływ na sytuację.

Diagnostyka i terapia


Biorezonans może być wsparciem dla par borykających się z trudnym problemem niepłodności. Patogeny, które mogą być odpowiedzialne za niemożność poczęcia dziecka, łatwo się przenoszą, zatem diagnostyka i terapia powinny dotyczyć obojga partnerów. W naszym gabinecie oferujemy Państwu bezinwazyjną kompleksową diagnostykę oraz terapię niepłodności. W przytulnych gabinetach i w relaksacyjnej atmosferze możliwe są jednoczesne terapie dla dwojga.

Po wykonaniu pełnej diagnostyki, wspólnie z terapeutą określicie Państwo ścieżkę terapeutyczną. Przede wszystkim należy oczyścić organizm z grzybów i pasożytów, nie zapominając o detoksykacji. Terapie trwają ok. 1,5 godziny i powinny odbywać się nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu.

Terapia biorezonansem może być pierwszym wyborem dla par chcących kompleksowo podejść do poradzenia sobie z problemem niepłodności, poprzedzić metody konwencjonalne lub wesprzeć je w trakcie.