NAŁÓG NIKOTYNOWY

NAŁÓG NIKOTYNOWY

Terapie biorezonansem to coraz bardziej doceniana forma rzucania nałogu. Palenie papierosów zabija co roku około 6 milionów ludzi na świecie (dane WHO). W dymie tytoniowym znajduje się 40 związków rakotwórczych i wiele innych toksycznych substancji. Badania wykazały, że przeciętny palacz żyje 10 lat krócej niż osoby niepalące.
Zerwanie z tym nałogiem jest bardzo trudne, gdyż papierosy uzależniają nie tylko fizycznie, ale również behawioralnie (nawykowe sięganie po papierosa w określonych sytuacjach - chęć odczucia przyjemności, uspokojenia lub pobudzenia). Warto jednak rzucić palenie nawet po wielu latach uzależnienia, gdyż organizm potrafi pozbyć się nagromadzonych toksyn i niemal w pełni się zregenerować. Ponad 80% palących deklaruje, że chciałoby rzucić ten nałóg, ale nie wie jak zacząć, lub próbowało, ale przyjęte wcześniej metody okazały się nieskuteczne.

Terapia biorezonansem


Terapia antynikotynowa przy użyciu aparatu BICOM optima® New jest jedną ze skuteczniejszych metod pomagających rzucić palenie. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie podczas terapii zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Powinien on zmniejszać się w ciągu 2-12 godzin, jednak wyraźny brak chęci palenia odczuwa się dopiero następnego dnia rano. W ciągu kolejnych 10-14 dni pacjenta czeka własna walka z uzależnieniem behawioralnym, czyli nawykowym odruchem sięgania po papierosa.

Bardzo ważnym elementem terapii antynikotynowej jest uruchomienie procesu oczyszczania się tkanek z toksyn, co objawia się wzmożonym pragnieniem i potliwością po zakończeniu sesji. Dlatego terapeuta zaleca zazwyczaj pacjentowi specjalne postępowanie tuż po terapii, polegające na piciu dużej ilości wody oraz absolutnego unikania dymu papierosowego.

Rzucenie palenia w wyniku terapii biorezonansowej jest skuteczne u większości pacjentów, jednak u niektórych konieczne jest przeprowadzenie więcej niż jednego seansu terapeutycznego. Brak efektów w zerwaniu z nałogiem dotyczy przede wszystkim ludzi, u których nie występuje wola rzucenia palenia.